Tuhé mydlá: Oplatí sa to?

tuhe prirodne mydla

Používali ich už naše babičky, či prababičky a dnes sa k nim znova vraciame. Tuhé mydlá v súčasnosti  zažívajú veľký úspech, ale ktoré si zaobstarať, aby vám sadli na mieru?

Tuhé mydlá sa tešia veľkej obľube aj vo svete ZeroWaste (Život bez odpadu).

Prvé zmienky o mydle siahajú do čias tritisíc rokov pred našim letopočtom.

Neskôr prechádzalo mydlo rôznymi spracovaniami. Pri jeho výrobe boli používané úplne iné zložky ako v súčasnosti.

Sumeri využívali mydlo napríklad na zastavovanie krvácania či liečenie ďalších chorôb.

Ďalší zlom priniesli až Arabi, ktorí začali vyrábať mydlá z aromatických rastlín.

Avšak s funkciou mydla, ktoré poznáme dnes (umývanie, očista ľudského tela) prišli Rimania.

Práve tento zlom sa považuje za novodobú históriu MYDLA.

Tuhé mydlá postupom času nahradili sprchové gély, tekuté šampóny či mydlá na ruky. Avšak v dnešnej dobe, kedy čelíme veľkému problému s odpadom, začína opäť zažívať veľký návrat práve TUHÉ MYDLO.

Značka Toun 28 znížila spotrebu plastových materiálov o 92% v porovnaní s inými značkami. Pevná viera v starostlivosť o planétu, ako aj o našu pokožku a seba, znamená, že Toun28 sa zaviazala, že použije čo najmenej plastových obalov.

V skutočnosti sa ukázalo, že papierový obal je lacnejší, čo zmenilo existujúcu koncepciu cien kozmetiky – náklady na balenie nie sú vyššie ako samotné zložky. Toun28 využíva len prírodné a udržateľné ingrediencie, aby pomohla vašej pokožke vyzerať a cítiť sa čo najlepšie.

Majú tiež 100% plne recyklovateľné obaly.

Mydlá Toun28 sú vyrobené z organických, nerafinovaných rastlinných olejov a masla, parou destilovaných a za studena lisovaných éterických olejov a z organických rastlinných látok. Sú netestované na zvieratách.

Naša ponuka:

Tuhé mydlá.

TVÁR

1. Tuhé mydlo S01 Šípkový olej + Jojobový olej. Jemné čistenie + Hydratačné tuhé mydlo na umývanie tváre na suchú a citlivú pokožku.

2. Tuhé mydlo S11 Ceramidy a Skvalán. Dlhotrvajúce hydratačné + Spevňujúce tuhé mydlo na umývanie tváre na citlivú a suchú pokožku.

3. Tuhé mydlo S15 Materská kašička + Propolis. Spevňujúce + Vyživujúce tuhé mydlo na umývanie tváre pre extrémne suchú pokožku. Dodáva jej pružnosť, výživu a lesk.

TELO

4.Tuhé mydlo S22 Wasabi + Mentol. Chladenie + Tuhý deodorant na umývanie spoteného tela. Povzbudí a ochladí Vašu pokožku.

5. Tuhé mydlo S24 Kvasnice + Plevy z kávových zŕn. Exfoliačné tuhé mydlo na telo pre všetky typy pokožky.

VLASY

6. Tuhý Šampón S19 Olej zo stromu Baobab. Hydratačný + Vyživujúci šampón na dlhé vlasy unavené chemickými šampónmi.

7. Tuhý šampón S20 Mentol + Mätový olej. Vhodný pre každú pokožku hlavy, odporúča sa však na krátke vlasy. Pre pokožku hlavy, ktorá je podráždená nadmerným kožným mazom a potom.

8. Tuhý šampón S21 Čierne sójové zrná a uhlie z tvrdého dreva. Relaxácia + Posilnenie pokožky hlavy. Šampón na dlhé vlasy. V prípade čerstvo nafarbených či melírovaných vlasov odporúčame určite použiť aj kondicionér!

Vyberte si to správne mydlo, ktoré bude vyhovovať Vášmu telu i Vašej pokožke!

Správca eShopu

2 komentáre

  • Už som vyskúšala mentolové, šípkové a baobab mydlá . Krásne voňajú a je poznať aj to, že obsahujú oleje tak ako sa píše. Dokonca mydlo baobab som použila na : vlasy, tvar a telo . Aj obaly mydiel sú pekne a recyklovane balené. Veľká spokojnosť 😍

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Top Img back to top